Вер 05

21032439_10211401737092068_7896767617093522171_n24 серпня  у місті Сватово Луганської області відбувся XI Всеукраїнський фестиваль-конкурс народної творчості аматорських колективів і виконавців “Слобожанський Спас”. Близько 400 учасників із 10 областей України, різнобарв’я сценічних костюмів,  зустрічі старих друзів і приємні нові знайомства, насичена концертна  програма на 5 локаціях – у такому форматі відбувся грандіозний мистецький захід. Наш край в номінації “Козача вольниця” (чоловічі колективи) представив відомий фольклорний гурт “Хустяни” під керівництвом Олександра Анишинця.  Земляки своїми колоритними виступами, ексклюзивним виконанням автентичних мелодій Затисянської долини завоювали не тільки любов глядачів, підтверджену відповідним дипломом “Глядацьких симпатій”, але й почесне 1 місце від авторитетного журі. Окрім того, переможцем  у номінації “Солісти-вокалісти” став і  учасник гурту Анатолій Барна.

“Це була неймовірно емоційна мандрівка на потужний фестиваль, де разом зійшлися таланти з усієї України, де панувала чудова атмосфера, відмінна організація, відчувався справжній патріотизм. Слобожанщина об’єднала мистецтвом різні куточки нашої незалежної держави. Раді, що наша творчість припала до душі мешканцям Сходу. Вже маємо запрошення від організаторів на наступний фест.

Щиро дякуємо управлінню культури Закарпатської ОДА, Хустській міській раді, друзям-підприємцям за підтримку та допомогу – на Схід ми поїхали не тільки дарувати свою творчість, але із  гостинцями,  які любязно надали  хустяни  нашим воїнам-закарпатцям”, – поділився враженнями керівник гурту Олександр Анишинець.

З новою пісенною перемогою митців Хустщини привітало і управління культури Закарпатської ОДА.

“Це була своєрідна мистецько-патріотична місія “Хустян”. Людям на Сході не вистачає спілкування, на жаль, там гостро стоїть питання ідентичності. Тому наші артисти не просто презентували культуру сонячного Закарпаття, а показали, що ми єдині і нероздільні, і ми їм за це дуже вдячні”, – прокоментував заступник начальника управління культури Закарпатської ОДА Іван Канюка.

Після гала-концерту у Сватові “Хустяни” на запрошення директора обласного методичного центру Полтавської ОДА Дмитра Соколова та керівника проекту “Сорочинський ярмарок” Світлани Свищової залюбки дали два  концерти на всесвітно відомому ярмарку.  І там, презентуючи мелодії рідної Хустщини, артисти стали улюбленцями кількатисячної публіки та отримали запрошення на наступний рік скрасити грандіозний ярмарок своїм мистецтвом.

21208783_1972649076347038_818234053_n

Сподобалась стаття? Поділіться з друзями!

Написати відповідь

Подтвердите, что Вы не бот — выберите самый большой кружок: