Вер 11

20130702144033-300x217Юридичні та фізичні особи, які здійснюють першу реєстрацію в Україні транспортних засобів, що визначені як об’єкти оподаткування, є платниками збору за першу реєстрацію транспортного засобу.

Сума збору обчислюється щодо кожного транспортного засобу як добуток відповідної бази оподаткування, ставки збору та відповідного коефіцієнта, зазначеного у пункті 234.4 статті 234  Податкового кодексу України та сплачується перед проведенням першої реєстрації в Україні транспортних засобів.

Платники збору зобов’язані при першій реєстрації в Україні пред’являти квитанції або платіжні доручення про сплату збору з відміткою банку про дату виконання платіжного доручення, а платники, звільнені від сплати збору, -відповідний документ, що дає право на користування такими пільгами.

У разі відсутності документів про сплату збору або документів, що дають право на користування пільгами, перша реєстрація в Україні не проводиться.

Водночас, слід зазначити, що від сплати збору за першу реєстрацію звільняються транспортні засоби: будинків-інтернатів для громадян похилого віку та інвалідів,  дитячих будинків-інтернатів, пансіонатів для ветеранів війни і праці,  геріатричних пансіонатів, реабілітаційних установ для інвалідів та дітей-інвалідів, за умови, що зазначені установи фінансуються з державного та місцевого бюджетів, а також легкові автомобілі для інвалідів з об’ємом циліндрів двигуна до 1500 куб. сантиметрів, що придбані за рахунок коштів державного чи місцевих бюджетів та/або безоплатно передані інвалідам відповідно до законодавства України. У разі зміни власника транспортних засобів з вищезазначених організацій на будь-якого іншого, їх нові власники зобов’язані сплатити збір.

Юридичні особи  в десятиденний строк  після першої реєстрації в Україні транспортного засобу подають  до  територіального органу Міндоходів за місцем свого знаходження та за місцем  реєстрації транспортного засобу розрахунок  суми збору за встановленою формою.

 

Відділ обслуговування платників податків
Хустської ОДПІ

Сподобалась стаття? Поділіться з друзями!

Написати відповідь

Подтвердите, что Вы не бот — выберите самый большой кружок: