Чер 13

У міру розвитку ринок праці зазнає безліч перетворень. Якщо колись основною проблемою був пошук підходящої роботи, то зараз все складніше стає знайти не хорошу посаду, а грамотного фахівця.

Активні зміни в світі бізнесу і технологій вимагають особливих навичок і знань, тому дійсно грамотних працівників обмаль. У великих організаціях передбачена постійна посада рекрутера або HR-менеджера, в прямі обов’язки якого входить набір персоналу. Дрібні компанії, яким не потрібен постійний набір, найчастіше вдаються до послуг кадрових агентств або спеціальних інтернет-ресурсів.

Фахівці Державної служби зайнятості завжди йдуть у ногу з часом і постійно запроваджують нові форми та методи роботи для найбільш ефективного задоволення сподівань та потреб тих, хто звертається за допомогою як у підборі працівників, так і у пошуку роботи.

Задля цього у Хустській міськрайонній філії Закарпатського обласного центру зайнятості впроваджено новітній сервіс – послуги з рекрутингу. На сьогоднішній день фахівць філії стала так званими першопрохідцем у цій новації і почала виконувати функції рекрутера. Насамперед, рекрутер займається пошуком і відбором персоналу для роботодавців, розширюючи коло пошуку за межі філії.

Послуги фахівця з рекрутингу стануть корисними роботодавцям тому, що:

– по-перше, роботодавець не витрачатиме час на підбір кандидатів з великої кількості бажаючих осіб, адже попередня співбесіда за вимогами роботодавця проводиться рекрутером Хустської міськрайонної філії;

– по-друге, не витрачатиме кошти, оскільки подібна послуга надається в філії на безкоштовній основі;

– по-третє, роботодавець не розміщуватиме свої вакансії на платних ресурсах – він може скористатися ресурсами філії;

– по-четверте, наприклад, представникам малого бізнесу не обов’язково приймати в штат менеджера з підбору персоналу при умові співпраці з службою зайнятості.

Рекрутинг — це послуга Служби зайнятості, яка також є доступною для всіх людей, що шукають роботу. Особливо цікавою ця послуга є для тих пошукачів роботи, які в силу певних умов не можуть набути статусу безробітного й користуватися послугами служби зайнятості у повному обсязі, а саме:

– студентам, котрі шукають роботу у вільний від навчання час;

– особам, котрим виповнилося 35 років, але котрі раніше ніде не працювали;

– працюючим особам, які шукають роботу по сумісництву;

– жителям сільської місцевості, котрі є членами ОСГ, та не працювали понад півроку;

– пенсіонерам, котрі мають бажання продовжити працювати і т. д.

На сьогодні послуги вже надано 33 суб’єктам господарювання. За період впровадження послуги з рекрутингу було опрацьовано 311 резюме осіб, які активно шукали роботу, працевлаштовано 27 осіб. Серед них 5 безробітних, які перебували на обліку в Хустській міськрайонній філії. Наразі робота з підприємствами триває. Залучаються до співпраці нові підприємства, яким пропонуються послуги, що можуть стати корисними та доцільними.

Робота рекрутинга полягає не лише в підборі фахівців для підприємств, а й у пошуку роботодавців для шукачів роботи. Тому, якщо Ви шукаєте роботу, але не маєте можливості щоденно моніторити велику кількість інформаційних ресурсів, звертайтесь у Хустську міськрайонну філію Закарпатського обласного центру зайнятості, що знаходиться за адресою:

м. Хуст, вул. 900-річчя Хуста, 25, тел. (03142) 5 14 09.

Синьо Наталія Федорівна,

фахівець з рекрутингу