Кві 24

Двадцять четвертого квітня у місті над Тисою вшанували видатного сина свого народу – Олександра Духновича. Серед багатьох імен закарпатців, котрі гідні людської пам’яті, по-особливому шанується постать Олександра Духновича. Він у когорті таких славних синів народу, як Василь Довгович, Олександр Маркуш, Василь Гренджа-Донський, Адальберт Ерделі та багато інших видатних постатей, які своїм талантом та самовідданою працею прославляли рідний край на карті великого світу духовної культури.

Усе своє життя, енергію і талант Олександр Духнович віддав рідному Закарпаттю. Його ім’я пов’язане з букварем, який було видано народною материнською мовою «Книжице читальна для начинающих», він автор низки підручників та посібників які і сьогодні мають значну історичну, педагогічну і науково-пізнавальну цінність.

Своєю самовідданою працею заслужив на визнання та добру пам’ять. З нагоди 210 річниці від дня народження видатного сина карпатської землі, у Хусті, біля пам’ятника-погруддя Олександру Духновичу зібралися вдячні нащадки, щоб вшанувати видатного земляка. Серед них і міський голова Володимир Кащук. «Кожен народ повинен знати своє минуле, а в ньому і видатних постатей, що вболівали за відродження краю. У когорті таких і Олександр Духнович. Його постать невіддільна від Закарпаття і пов’язана не лише з життям, творчістю, але і тими здобутками, які залишив по собі невтомний дослідник життя народу та його творчості», наголосив міський голова Володимир Кащук.

Сподобалась стаття? Поділіться з друзями!

Написати відповідь

Подтвердите, что Вы не бот — выберите самый большой кружок: