Бер 18

Героїзм та трагічність, відвага та біль, патріотизм та смерть – як поєднати, здавалося б, непоєднуване… Але воно сплелося в одну історію, в одну незабутню пам’ять. У сторінки вічності вписалося ріками молодої крові, сотнями невинних жертв, сльозами невтішених матерів, криком мужності та віри…

Вплелося… Вписалося … І тепер гірким відлунням долинає щороку ось уже 80-й рік поспіль до наших сердець. Відгомін Карпатської України – столиці Августина Волошина та нестримних борців за справедливість – нагадує і сьогодні, коли на Сході проливається кров за мир та спокій, щоб ми пам’ятали тих, хто віддав своє життя за Україну.

Щороку 15 березня біля підніжжя хреста на Красному Полі – свіжі квіти та майорить жовто-блакитний стяг. Люди з усього Закарпаття та навіть України приїздять, щоб віддати шану героям Карпатської України. Цьогоріч – до 80-го ювілею тих пам’ятних подій – історичне місце нашої держави відвідав і Президент України Петро Порошенко. 

Передувала урочистостям відслужена представниками греко-католицької та православної конфесій панахида, яка в усі попередні рази проводилася після закінчення святкових виступів та покладань.

Урочисто під звучання гімну Карпатської України «Красне поле» у виконанні Івана Пилипця верховний головнокомандувач Збройних Сил України, приклонивши коліно, поклав вінок квітів та схилив голову на знак скорботи та пам’яті про трагічні події 80-річної давності.

– Вільна соборна незалежна Україна вшановує сьогодні тих, хто 80 років тому проголосив державність Карпатської України. Ми згадуємо тих, хто мав мужність у час смертельної небезпеки, коли вже відчувався смертельний подих Другої світової, заявити: Україна була, є і буде. Карпатська Україна закладала основи  майбутнього соборної української держави, – зазначив Петро Олексійович. – Герої Красного Поля – карпатські січовики – стоять в одному ряді із захисниками України під Крутами, героями УПА, нашими сучасниками, які протистоять російській агресії.

Відтак хвилиною мовчання присутні вшанували вічну пам’ять і славу героїв Карпатської України.

Потім голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль оголосив Указ Президента України про нагородження «Орденом свободи» одного з провідників Карпатської України, який своє життя присвятив боротьбі за незалежність нашої держави, міністра уряду Карпатської України 1939 року Степана Клочурака посмертно. Нагороду Президент вручив племіннику героя.

Насамкінець свої вінки та квіти на знак пошани до історичних подій минувшини поклали керівники області, міста та району, а також всі бажаючі присутні.

Музичний супровід святкування отримало від духового оркестру Ужгородського музичного коледжу імені Д.Є.Задора.

Анна Брень

Сподобалась стаття? Поділіться з друзями!

Написати відповідь

Подтвердите, что Вы не бот — выберите самый большой кружок: