Тра 06

503bd75-dsc00105-1010x758Днями у Хусті побувала високоповажна делегація представництва краю Височіна Чеської Республіки. Візит відбувся у рамках кількаденного перебування гостей на Закарпатті з нагоди святкування 10-річчя встановлення партнерства між Височіною та нашим краєм.

Очолив делегацію із 45 осіб гетьман, депутат парламенту Чехії Їржі Бєгоунек. Серед гостей було й керівництво чеського міста Ждяр-над-Сазавою, з яким Хуст має намір побрататися.

«Нам дуже приємно, що гості з Чехії знайшли час познайомитися з нашим містом, яке і по сьогодні зберігає історичний відтінок Чехословацької республіки. Гетьман Їржі Бєгоунек, з яким у нас давні дружні відносини, зробив багато добрих справ для краю. Так склалося, що протягом років ми маємо підписані договори з угорськими, польськими, словацькими та румунськими містами, і тому дуже б хотіли налагодити дружні зв`язки також із чеськими партнерами, адже нас об`єднує спільне минуле. Сьогодні попередньо підписали угоду й налаштовані на плідну, успішну співпрацю. Маємо кілька спільних проектів, серед яких реконструкція СШ 1 ім.Августина Волошина, зокрема розбудова її правого крила, де б хотіли відкрити додаткові класні приміщення. Думаю, в майбутньому не оминемо й історичний квартал – Масарикову колонію», – наголосив Хустський міський голова Володимир Кащук.

Розпочалася зустріч майбутніх партнерів у сесійному залі Хустської міської ради, будівля якої, до слова, теж є результатом роботи чеських архітекторів.

«Ціль нашого візиту – продовжувати співпрацю. Оскільки Хуст є потенційним містом-побратимом Ждяр-над-Сязавою, то ми хотіли показати нашим депутатам сліди, які тут залишили наші предки, коли Підкарпатська Русь входила до складу першої Чехословацької Республіки. За десятирічний період співпраці Закарпатської обласної ради та крайового управління Височіни спільно здійснено багато культурно-освітніх, гуманітарних та інвестиційних  проектів на суму 100 млн. курун (спільно з обох сторін). Маємо ще багато задумів, які, сподіваюся, спільними зусиллями реалізуємо», – розповів голова чеської делегації, гетьман Їржі Бєгоунек.

До Хуста гостей супроводжувало обласне керівництво, яке теж сподівається на продовження співпраці, зокрема з результатами роботи у віддалених районах Закарпаття, де найбільше потребує розвитку інфраструктура.

«Наш партнер – край Височіна за весь цей період показує стабільність у підтримці. Наші друзі цінують спільну історію і хочуть теж зробити свій вклад в розвиток Закарпаття, як це свого часу робили їхні предки. Мета приїзду – оглянути проекти співробітництва та разом із закарпатцями відсвяткувати 10-річчя  встановлення  партнерства  між нашими краями, яке було успішним та плідним», – поділився голова Закарпатської обласної ради Михайло Рівіс.

У рамках візиту чеські гості відвідали СШ ім.А.Волошина, фетрофільцеву фабрику головних уборів та унікальну Долину нарцисів. Опісля завітають до с.Ільниці, що на Іршавщині, та в Мукачево.

213258c-dsc00070-1010x7585e966a0-dsc00107-1010x75847915fa-dsc00094-1010x758

Богдана Клекнер.

Сподобалась стаття? Поділіться з друзями!

Написати відповідь

Подтвердите, что Вы не бот — выберите самый большой кружок: