Лют 26

IMG_939322-23 лютого у Хусті з робочим візитом побувала офіційна делегація з чеського міста-побратима Ждяр-над-Сазавою. Двосторонню угоду про співпрацю Хустський міський голова Володимир Кащук і староста чеського міста Зденек Навратіл підписали ще восени. Наразі очільники міст почали втілювати перші кроки співробітництва.

“Ждяр-над-Сазавою – стало десятим містом-побратимом Хуста, однак першим із чеських міст. Ми дуже раді співпраці з новими партнерами, оскільки нас об`єднує не тільки спільна історія, маємо майже однакову кількість населення – близько 30 тисяч мешканців, але найголовніше – спільне пргнення налагодити добросусідські відносини задля успішної співпраці. Так, під час робочої зустрічі ми обговорити з іноземними колегами ряд важливих питань щодо реалізації спільних проектів для економічного та соціального розвитку обох міст, окреслили перспективи співпраці в плані реалізації культурних та освітніх проектів, обміну досвідом у розвитку туризму та рекреації”, – поділився Хустський міський голова Володимир Кащук.

Серйозні наміри щодо співпраці підтвердив і староста чеського міста Ждяр-над-Сазавою Зденек Навратіл.

“До цих пір ми мали партнерство тільки з французькими, бельгійськими та німецькими містами, однак завжди хотіли побрататися з містом, з яким мали б спільне коріння, схожу мову. Будемо намагатися разом ефективно вирішувати наболілі проблеми й розвивати співпрацю”, – зазначив очільник чеського міста пан Зденек.

З боку чеських гостей також прозвучала пропозиція  впровадження у хустських школах уроків чеської мови, що дасть можливість випускникам здобувати вищу освіту у чеських університетах за різними спеціальностями.

У рамках двохденного перебування у Хусті іноземна делегація відвідала ряд соціальних об`єктів, ознайомилась із життям містян.

Богдана Клекнер.

Сподобалась стаття? Поділіться з друзями!

Написати відповідь

Подтвердите, что Вы не бот — выберите самый большой кружок: