Тра 13

У пік цвітіння Долини нарцисів, 12 травня, старовинне місто над Тисою відзначило своє 929-річчя. Святкова програма була насиченою і тривала два дні. Хустяни та гості міста мали нагоду взяти участь у заходах на будь-який смак: спортивних, культурно-мистецьких тощо. Афіша подій просто вражала. Особливо масштабно відбувся перший в історії міста напівмарафон Khust HalfMarathoon.

Урочисте відкриття Дня міста відбулося на центральній сцені Майдану Незалежності, звідки до хустян зі словами вітань звернулися Хустський міський голова Володимир Кащук, народний депутат України Валерій Лунченко, голова Закарпатської обласної ради Михайло Рівіс. Щиро привітали мешканців Генеральний консул Угорщини в Берегові Матяш Сіладі, міський голова Тячівської об’єднаної територіальної громади Іван Ковач та закордонні гості з міст-побратимів – міський голова гміни та міста Лєско (Польща) Адам Снарскі, представники міської ради румунського міста Сігету-Мармацієї, селищний голова смт.Сірмабешеньо (Угорщини) Габор Густі. Чимало приємних слів цього дня лунало на адресу прекрасної половини людства, адже свято співпало з Днем матері.

Та найбільш очікуваним для юних мешканців міста над Тисою стало визначення й нагородження переможців конкурсу на кращий вірш про Хуст, який стартував за ініціативи місцевого радіо до Дня міста і зібрав рекордну кількість учасників – 176 творчих діток. Переможців за надісланими відеороботами журі визначало у трьох номінаціях. По кожній з яких було відібрано 10 кращих учасників, а відтак методом жеребкування за допомогою наймолодших хустян визначилася трійка переможців. Так, у номінації “Авторський вірш” перемогла Софійка Рошинець, у категорії “Оригінальність” – автор гуморески Марк Гангур, а у “Найкращому виконанні” фортуна посміхнулася Марічці Кулешник. Таким чином три новесенькі IPhone 8, дякуючи щедрим спонсорам, знайшли своїх щасливих володарів. Також призом глядацьких симпатій була нагороджена Інна Мороз. Утім жоден із учасників не залишився без подарунка, усі дітки отримали пам’ятні призи.

Святковий концерт хустянам подарували колективи та солісти місцевої школи мистецтв, “зразкові” та “народні” колективи міста.

Опісля відбулася церемонія нагородження лауреатів і дипломантів 13-го Міжнародного фестивалю сучасної та народної пісні “Веселка над Тисою”, а відтак – гала-концерт переможців та зіркових співаків – Івана Пилипця, Антона Копитіна, Яна Костирко та інших.

Ефектним завершення дня народження міста над Тисою став виступ відомого гурту “Антитіла”, який запалив своїм драйвом нічний Хуст.

Богдана Клекнер.

Сподобалась стаття? Поділіться з друзями!

Написати відповідь

Подтвердите, что Вы не бот — выберите самый большой кружок: