Тра 25

У неділю, 20 травня, у місті над Тисою святкували. Хуст відзначав свій 922-й день народження. За сприяння міського голови Володимира Кащука та за підтримки депутата обласної ради Павла Балоги на центральному майдані Незалежності розгорнулися справжні народні гуляння. Такого розмаху святкувань Хуст не пам`ятає  вже давно. Звичайно, День міста відзначали і раніше – гучно, весело, з виступами артистів і салютами, але щоб так масштабно – то, напевно, вперше. До того ж  нинішнього року хустяни та гості міста гуляли протягом семи днів: у вівторок, 15 травня, у міській картинній галереї  відкрили художню виставку робіт «Хуст очима митців» та виставку творчих доробків вихованців авторської дитячої художньої школи Ласло Гайду. У четвер, 17 травня, у Хустському міському центрі науково-технічної творчості учнівської молоді пройшли інтелектуальні ігри «Що? Де? Коли?». У п`ятницю, у міжнародний день музеїв, офіційно відкрили оновлені експозиційні зали Хустського краєзнавчого музею, відтак у славнозвісній Долині нарцисів пройшов обласний зліт юних натуралістів «Золотий нарцис». День 19 травня пройшов під знаком спортивних змагань на міському стадіоні «Карпати». Найбільша ж низка святкових заходів чекала на хустян та гостей міста у неділю. Зранку у всіх церквах та храмах пройшли традиційні богослужіння за місто.

Протягом дня діти із задоволенням розважалися на різноманітних атракціонах, а також брали участь у спортивних змаганнях з велоспорту та бігу на роликових ковзанах. Спортивні заходи були розраховані і для дорослих. Наприклад, біля Обеліска Слави проходили змагання з армреслінгу та гирьового спорту, а у районному будинку культури визначали кращих у шахах. Вже по обіді, о 14.00, на Майдані незалежності стартував співочий марафон, у рамках якого на головній сцені виступили представники танцювальних шкіл «Рондо» та «Еліт», звітували вихованці Хустської школи мистецтв та пройшла церемонія вшанування учнів-переможців конкурсів та олімпіад і їхніх наставників – вчителів. Відтак розпочалася офіційна частина святкування. З вітальним словом до хустян звернувся Хустський міський голова Володимир Кащук та голова Закарпатської обласної ради Іван Балога. Зокрема, Володимир Павлович зауважив, що цьогоріч День міста Хуст проводиться вперше за останні кілька років, і дата ця обрана не випадково, бо саме в ці дні 14 років тому місто Хуст стало містом обласного підпорядкування. Зі сцени очільник Хуста також пообіцяв, що вже незабаром розпочне капітальний ремонт Майдану незалежності, на якому проходило свято. Вітав містян цього дня і голова Хустської районної ради Василь Губаль. Теплими і щирими були його поздоровлення з нагоди дня міста.

Після цього –  урочисте оголошення переможців загальноміського Рейтингу популярності «Гордість міста». Серед них: «Кращий працівник силових структур»- О.Молодченко, «Кращий будівельник» – Е.Павлишинець, «Кращий медичний працівник» – В.Ладані, «Кращий банк» – «Брокбізнесбанк» – О.Русанюк, «Кращий бізнесмен» – М.Гінцяк, Р.Шкробинець, «Краща благодійна акція» – фестиваль-зустріч «Білий Нарцис» – Л.Яцук, «Кращий меценат у сфері спорту, освіти, культури» – Й.Браєр, «Кращий інвестор» – «АВЕ Виноградово», «Кращий заклад побутового обслуговування» – салон краси V.I.P. «SPA» – М.Лунченко, «Кращий заклад для дітей» – кафе «Ренесанс» – А.Гаупт, «Кращий заклад торгівлі» – супермаркет «Барва», «Кращий колектив культури та мистецтв» – «Хустяночка» (кер.І.Гнепа), «Кращий поет» – В.Білич, «Краща рекламна агенція» – С.Галай, «Кращий журналіст»- В.Василинець, «Кращий депутат міської ради» – О.Гінцяк, В.Горват, «Кращий вчитель» – М.Шкробинець, «Кращий працівник ДНЗ» – М.Лучкей.

Цього дня були нагороди і від Закарпатської обласної ради. Іван Балога нагородив грамотами секретаря Хустської міської ради Володимира Ерфана, приватного підприємця Богдана Ляха, приватного підприємця Михайла Грабаря, приватного підприємця Василя Кузьму, завідувача неврологічним відділенням ХРЛ Руслана Романа, заступника головного лікаря з питань медсестринства ХРЛ Ганну Степу, директора Хустського краєзнавчого музею Ірину Пригару, вчителя початкових класів СШ I-III ст. №3 Марту Анишинець, директора ЗОШ № 5 Надію Синьо, директора Закарпатського базового державного медичного коледжу Віктора Данка.

Привітати хустян зі святом приїхали і керівники з сусідніх міст та районів. Вітали винуватців свята і представники міжнародних  делегацій  – міст-побратимів Хуста з м.Ніїрбатор (Угорщина), м.Ліпани (Словаччина),  Гміна Грубешів (Польща), котрі висловили найщиріші вітання міському голові, а в його особі й усій громаді Хуста з нагоди свята – дня народження міста.

Однією з найбільш очікуваних подій стало нагородження переможців інтерактивного конкурсу, який проводився протягом місяця в ефірі радіостанції «Закарпаття-FM». Подарунки за перемогу в конкурсі – 15 плазмових телевізорів – за підтримки депутата обласної ради Павла Балоги отримали ті хустяни, котрі найкраще показали себе у знанні історії рідного міста.

Як і годиться, на день народження місто у подарунок отримало величезний торт вагою в150 кг, виготовили який кондитери кафе «Ренесанс». Безкоштовно частували хустян та гостей міста і 400-кілограмовим бичком, якого ще з суботи і протягом всього дня смажили на зеленій зоні біля Майдану незалежності.

Не обійшовся День міста і без концерту відомих талантів Хустщини: Василя Бабича, Євгенії Липей, Лідії Ожоганич, Ренати Бірти, Ангеліни Буковської, Олени Товт та Анатолія Барни, гурту «Віртуал», народного вокального ансамблю «Синьогори», народного ансамблю троїстих музик та популярних зірок української естради, серед яких Наталія Бучинська, Наталія Валевська та гурт «Время и стекло».Традиційно завершились святкування молодіжною дискотекою та грандіозним фейерверком.

Фотгалерея: